Otsi lõpetajat:

Department: Disainiteaduskond

Polina Zahharenkova

Tänapäeval graafilise disaineri jaoks digitaalne maailm on püha mugavustsoon. Töö “Pehme Trükk” on katse harjumuspärasest tööviisist eemale minna ja otsida alternatiivseid disainitehnikaid füüsilises maailmas. Minu jaoks oli oluline mitte lihtsalt luua, vaid uurida — uusi materjale, tekstuure ja käsitsi töötamise võimalusi. Keskendusin torketikandi tehnikale ja selle abil valminud vaipadega trükkimisele. Töö puhul on protsess olulisem, …

Nora Pelšs

Kas sa oled kunagi mõelnud, mis saab siis, kui sind enam pole? Kuidas mäletaksid sind su lähedased ning millised hetked meenutaksid neile sind? Mis oleks kui matusetalituse asemel tähistataks seda päeva nagu su sünnipäeva? “Pidutsedes mälestamine ” tutvustab alternatiivset vaadet surmaga seonduvale talitusele pakkudes erinevaid südamlikke ja positiivseid viise, kuidas mälestada oma lähedaste elu tähistades …

Karolina Lehtma

“I designed a logo for a friend’s business. Did it cheaply and without any contract of course. Then saw on Instagram they had taken some bits of the logo and used it for another design. I asked them to stop using it because we had no such agreement. But they replied rather aggressively that as …

Kertu Kibal

Lasteraamat “Kuidas leida üles Toto talu – lugu graafilisest disainist” käsitleb graafilise disaini olemust ja selle praktikaid nii noorematele kui ka vanematele arusaadaval moel. Soovisin teosega teha lastele kui ka täiskasvanutele eestikeelset materjali disainist ja loomeinimese tööst kättesaadavamaks. Loo peategelased – Toto ja tema talu loomad, satuvad oma igapäevaelu toimetuste juures reaalse maailma probleemide küüsi, …

Triin Toom

Käesolevat magistritööd ajendas kirjutama inimkonna suur mõju Läänemerele ning sellest tingituna põisadru kasvukohtade hävinemine, lisaks huvi teada saada, kuidas vetikas funktsioneerib. Pidevate kliimamuutustega tuleb põisadrul võidelda ellujäämise nimel kasvukeskkonna, toitainete ja valguse pärast. Põisadru täieliku hävinemise korral kaovad Läänemeres mereelukad ehk toit, hävineb sealne ökosüsteem ning keegi ei seo atmosfäärist efektiivselt CO2-te. Magistritöö eesmärgiks oli …

Oliver Kanniste

Magistritöö heidab pilgu kõnepuldi olemusele ja unikaalmööbli vajadusele tellimustöö näitel Tallinna Reaalkoolile. Autor kirjeldab kontekstile vastava mööbli loomist, uurides sihtkeskkonda ja lõppkasutajat ning toetub praktilise lahenduse loomisel tellija esitatud nõuetele. Magistritöö püüab ka avada autoripositsiooni ning arutleb kaasaegse disaini probleemide üle.

Regina Tagger

Lõputöö fookuses on südametransplantatsiooni patsiendid ning patsientidega koos neile paremate teenuste disainimine. Töö vaatleb olukorda läbi kaasatud osapoolte ning toob sotsiaalse- ja teenusedisaini praktikad haigla keskkonda. Lahendusruum keskendub teemadele nagu läbipaistvus, kättesaadavus, kogukond, erinevate spetsialistide abi ning patsiendi võimestamine eesmärgiga parendada südametransplantatsiooni patsiendi teekonna kogemust. Teel on mitmetasandilne patsiendi tugiüsteem, mis koosneb füüsilistest ja digitaalsetest …

Robin Liksor

Töö eesmärgiks oli disainihariduse kaardistamine ehk millised on tänased võimalused disaini õppimiseks gümnaasiumiastmes ning mis on üldisemad kitsaskohad, miks see eriala ei ole siiani saavutanud suuremat levikut üldhariduskoolides. Eesmärgi saavutamiseks uuriti Eesti riikliku õppekava, koostati küsimustik Tallinna eestikeelsete gümnaasiumite õppejuhtidele ning viidi läbi intervjuusid kunstiõpetajate ja oma valdkonna ekspertidega. Diplomitöö fookusgrupiks oli Tallinna eestikeelsed gümnaasiumid …

Edvin Krištofor

Selle lõputöö eesmärk on aidata Cryplectile luua kõrge detailsusega prototüüp (HI-FI, High-fidelity prototype), mis aitaks mängustada Cryplecti NFT spordikaarte ja kaasata rohkem spordifänne. Fännide kaasamine on oluline, kuna rohkem kaasatud fänne tähendab spordiklubile rohkem ressursse, võimalusi ning fännidele võimalust investeerida, aidata ja olla kaasatud. Minu eesmärk oli mängustada Cryplecti NFT spordikaarte ja aidata Cryplectile kaasata …

Hanna-Liisa Haukka

Töö eesmärgiks oli panna inimesi keraamikat teisiti nägema. Luues selleks alternatiivne toode keraamilistele nõudele, mis ei oleks tass ehk nii-öelda mitte-tass. Tutvusin Eesti keraamika tööstusega Tallinna Kunstkeraamika Tehase ja Savitoni näitel. Mitte-tass pakub välja uudse ja eksperimentaalse kodusisustustoote, mida saab toota olemasoleval keraamiliste nõude tootmisliinil. Keraamiliste detailide vorm on inspireeritud nõudest ja konstruktsiooni eeskujuks kujunesid Savitoni …