Otsi lõpetajat:

Edvin Krištofor

  • Tööstus- ja digitootedisain
  • BA
  • Cryplect’i NFT spordikaartide kasutusvõimaluste laiendamine
  • Juhendaja: Juhendaja: Marek Kesküll, MA

Selle lõputöö eesmärk on aidata Cryplectile luua kõrge detailsusega prototüüp (HI-FI, High-fidelity prototype), mis aitaks mängustada Cryplecti NFT spordikaarte ja kaasata rohkem spordifänne. Fännide kaasamine on oluline, kuna rohkem kaasatud fänne tähendab spordiklubile rohkem ressursse, võimalusi ning fännidele võimalust investeerida, aidata ja olla kaasatud.

Minu eesmärk oli mängustada Cryplecti NFT spordikaarte ja aidata Cryplectile kaasata sellega rohkem spordifänne. Valisin seda teema, kuna sport on alati olnud tõsiselt alarahastatud ning Cryplecti missiooniks on toetada ja kaasata korvpalli klubisid ja nende noori mängijaid. Vähe vahendeid tähendab sportlastele ja klubidele piiratud võimalusi, mis võib viia otsuseni, et sportlaskarjäär üldse lõpetada.

Lähtudes sellest probleemist leidsin koostööpartneri Cryplect OÜ (edaspidi Cryplect), kes töötab välja uue võimaluse spordiklubidele ja sportlastele saada fännidelt rohkem rahastust, müües Cardano plokiahelale toetatud ainulaadseid kogutavaid spordikaarte ehk NFT-sid. Cryplect püüab välja töötada NFT tehnoloogial põhinevaid digielamusi uute noorte fännide kaasamiseks ning 70% Cryplecti käibest läheb spordiklubidele toetuseks.