Otsi lõpetajat:

Department: Disainiteaduskond

Robert Männa

INNO on põhi- ja keskkooli noortele suunatud digitaalne platvorm, mis aitab noortel märgata kooliteel kogutud tugevusi ja oskusi. Läbi nende kaardistamise tagab INNO juurdepääsu ettevõtete ja organisatsioonide poolt pakutavatele kogemustele reaalsel töömaastikul. Aidates noortel märgata oma oskusi ja huvisid ning võimaldades neile sobivates valdkondades reaalseid kogemusi, annab see ebakindlale noorele juurde enesekindlust ja toetab läbi …

Liisa Kanemägi

Minu magistritöö arutleb, kuidas me meid ümbritsevatesse materjalidesse, sh oma keha puudutavatesse substantsidesse suhtume, muutes samal ajal küsitavaks ka nendevahelised piirid.  Mood koosneb, oma materiaalsele vormile vaatamata, suures osas abstraktsetest väärtustest. Üheks selliseks on eseme emotsionaalne elukaar, mis sageli sõltub valitud materjalist. Kui me materjalidele piisavalt tähelepanu ei osuta, ei oska me ka hinnata nende …

Ingel-Kristen Veevo

Oma teosega “Minu lõputöö” toon nähtavale nähtamatu töö, mis peitub kõigi lõpetajate projektide taga. Sümbioos otsatuna näivate läbitöötatud raamatute-artiklite, millest paljud lõpuks tööga isegi ei seostu, ja väljanopitud viidete-tsitaatide vahel, mis resoneeruvad ja sütitavad; segadusse sattunud inimese tagasiside ühelt rindelt ning äratundmine ja mõistmine teiselt; mõttemaastiku täielik okupatsioon lõputöö poolt viimastel kuudel, igapäevased maadlused kontseptsiooniga, …

Tarmo Kiuru

Majade renoveerimine on oluline selleks, et tagada elanikele tervislik sisekliima ning vähendada üldist energiatarbimist. Läbi selle vähenevad ka elanike igakuiseid kommunaalarved ja paraneb üldine elukvaliteet. Korteriühistu juhtimine on teema, millega üldjuhul mitte keegi tegeleda ei soovi. Ometi elab näiteks Tallinnas 85% elanikest kortermajades. Olen üle kümne aasta tegutsenud korteriühistu juhina ja meie maja elutsükkel jõudis …

Villem Sarapuu

,,Popireplikad’’ uurib lääne muusika levimist ja selle ringlust Nõukogude Eestis, kui plaatide pärast pidi reisima ühest Eesti otsast teise või unetunde ohverdama. Projekt on suunatud just muusika kogumise ja salvestamise kõrvalnähtusele, milleks olid kaustikud, mida pidas iga musafänn. Kaustikuid oli vaja, kuna muusika sai talletatud kas lindile või kassetile, aga albumi info oli samuti tarvis …

Jekaterina Kožemjatšenko

“Olemasolevad mälestused, väljasurnud meediarepresentatsioon” on viieosaline installatsioon siiditrükitud plakatitest. Plakatite peateemaks on kioskid — väikesed kerghooned, mis on mõeldud väikesemahuliseks kaubanduseks. Need olid kõige levinumad eraettevõtluse arengu ajastu 90ndatel aastatel. Tänapäeval peetakse kioskeid rudimentideks ning igal aastal tõstatatakse meedias nende lammutamise küsimus. Mõned kioskid muudetakse trendikateks kohvikuteks, teised aga lihtsalt lammutatakse, elades edasi vaid inimeste …

Urmet Piiling

“LADA 2101 – 2022” on eksperimentaal dokumentalistlik videoteos, mille keskmeks on ühe pere mälestused nende Ladast ja sellega seotud seiklustest. Teos koosneb fragmenteeritud audiolugudest, milles kõlanud mõtteid saadavad graafilised kaadrid, mis mängivad läbi filmikeele Lada füüsilise vormiga. Videoteose eesmärgiks on luua vaatajale mälestused Ladast, millega ta saab ka EKA sisehoovis ise tutvuda ja lisada videos …

Rainer Kasekivi

Kollektsioon „We Have to Talk“ on alguse saanud postkaartidest, mida olen pühade ajal saatnud oma perekonnale. Vallatute visuaalidega kaunistatud kaartide eesmärk on kõnelda liberaalsetest väärtustest ja seeläbi raputada minu perekonnas valitsevat konservatiivset mentaliteeti. Kuna maailmavaatelised erimeelsused võivad lõppeda konfliktidega, aitavad humoorikad illustratsioonid vältida tulistesse vaidlustesse langemist, püüdes samas nihestada tõekspidamisi seksuaalsusest, poliitkorrektsusest ja traditsioonidest. Leia postkaartide …

Yu-Fang Hu

Inimkonna areng paistab olevat jõudnud oma kõrgpunkti, aga usk progressi ei garanteeri meile tingimata helgemat tulevikku. Ühiskond liigub edasi katastroofilisel kiirusel ning meie oleme vaikselt kaotamas oma reaalsustaju. Meie side keskkonnaga on muutunud ähmaseks ja ebaselgeks. Inimkonna praegune seis on pannud mind mõtisklema asjade väljakujunenud korra üle ning tegelema ähmasuse kui väljendusvormiga läbi materjaliuurimuse kivis. …

Pilvi Tammoja

Esemed, mida valmistan, on tõlgendused reaalsetest ja kujuteldavatest mälestustest. Visioonid võimalikest minevikest ja tulevikest. Faktitäpsus ja autentsus on varjutatud väändunud reaalsuse viirastuslike piltidega. Need kummituslikud unenäod otsivad mu mõttepaleest väljapääsu. Leiavad endale liha ja luu. Annan mõtetele ja mälestustele käegakatsutava kuju, kasutades teiste inimeste poolt kõrvale heidetud esemeid ja materjale. Uurin lugusid, mida leidesemed endas …