Joosep Kivimäe
- Fotograafia
- BA
- Programmeerides küllust
- Juhendaja: Marge Monko
- Ruumiinstallatsioon, 800 × 640 mm valguskast, 45-kraadise nurga all 800 × 640 mm valguskast, 24-fotoga 35mm slaidiprojektsiooni loop
Me ostame asju rohkem kui neid on külluses. Küllusepsühholoogiat iseloomustab kaldumine impulsiivsesse raiskamisse, mille taustal ununeb ka ressursside piiratus — kogedes küllust ei suuda me näiteks sageli säästa raha ega aega. See seab omakorda pinnast nappuse tekkimisele, nii isiklike kui jagatud ressursside vaatepunktist.
Võttes arvesse, et enamik maailma mageveest kulub toidu tootmisele ja käitlemisele, on düstoopiline, et uuringute järgi keskeltläbi kolmandik toiduainete toodangust raiskub. Jaekaubanduses kasutusel olev “külluse peegel” iseloomustab seda olukorda tabavalt. Düsfunktsionaalne süsteem loob illusoorsel viisil juurde küllust, mis tegelikult juba olemas on, kaotades seeläbi rohkem kui võites.
Ruumiinstallatsioon koosneb kahest valguskastist, millest üks eendub seinast 45 kraadise nurga all. Sellest leiab foto suurest peegliga puu- ja juurviljaletist, mis on pildistatud kolmandik reegli alusel. Valguskastide vahelist ruumi seob slaidiprojektsioon, kus jookseb vaikelu seeria, mis võrdleb poest ostetud ning prügikastist leitud toiduained. Kõik tooted asetsevad väljapanekuloogika diagrammi taustal.