Otsi lõpetajat:

Olev Kuma

  • Kunst, maal
  • BA
  • Ülekanne
  • Juhendaja: Kristi Kongi
  • Seeria akrüülmaale alumiiniumkomposiitplaadil
  • Erinevad suurused


Ülekanne

assotsiatsioonidel põhinev tähendusmuutus

(Eesti keele seletav sõnaraamat)


Viimased aastakümned on toonud meie kollektiivsesse alateadvusse märgatavaid muutusi, tehes seda tohutult mitmekesisemaks. Kohtame igal päeval rohkem sônumeid kui eelmisel ja kujutised on aina kiiremad. Seeria „Ülekanne“ koosneb seevastu väga aeglastest kujutistest. Need on äärest ääreni abstraktsed maalid, mis avavad end aegamisi ja loovad sildu alateadlikku kogemusruumi.


Sedasorti tööd on olemuselt materiaalse ja unenäolise vahele jääv loor, mis inspireerib ühendust sügavama, argiselt puutumata jääva sisemaailmaga. Vormilt minimalistlikud, distantsilt lausa ühevärvilised meditatiivsed ristkülikud võimaldavad tähendustel sündida vaid kooskõlas vaatleja poolt kaasa toodud sisendiga. Seeläbi räägivad nad iga kord just sellestsamast inimesest, kes parasjagu maali ees peatub, luues tema mõtete ja tunnete jaoks isikliku ja ainulaadse lava. Tähendus sünnib siis, kui maali sisu ja vaatleja sisu kohtuvad.


Kui plahvatus plahvatab piisavalt kõvasti,
siis tolm ärkab ja hakkab endast mõtlema.

@JarodAndersonNäitus on avatud perioodil 27.05—09.06.2022 iga päev kell 11—19.


Näituseruum asub Poordi 3 maja sadamapoolses küljes: https://goo.gl/maps/EKFv7YfZ61V81tN2A


Fotod: Joosep Kivimäe

Lõputöö täispika dokumentatsiooni ja portfoolio leiab siit: https://drive.google.com/file/d/17bsbCM3vIFh3xmXSXEJkYbF-Vexy-rPX/instagram.com/olevkuma


olevkuma.xyz