Otsi lõpetajat:

Birgit Uibo

  • Tekstiilidisain
  • MA
  • From Table to Table
  • Juhendaja: Piret Valk, Marta Moorats
  • Taimsete toidujääkidega lauatekstiilide värvimine

Magistritöö praktilise osa eesmärk on katsetada From Table to Table kontseptsiooni – mis tuleb laualt, jõuab lauale ringiga ka tagasi. See koosneb järgnevatest etappidest – koostöö restoraniga, nende taimsete toidujääkide kogumine, jääkidega kangaste värvimine, valmivad lauatekstiilid – eluea lõppedes saavad need kompostiks, tekib muld uuele toorainele ja ring jätkub.

Lauatekstiilide prototüübid illustreerivad From Table to table  meetodit ja selle läbiviimist, tuginedes ringmajanduse praktikatele. Võttes mahakantud tooraine uuesti ringlusesse, et sulgeda sellega materjali ära viskamise ahel. Katse viin läbi koostöös restoraniga Fotografiska, kelle mahakantud köögirätikuid kasutan lauakatete valmistamiseks ja toidujääke nende värvimiseks.

Lauatekstiilid on inspireeritud wabi sabi filosoofiast, juhindudes ebaperfektsuse, püsimatuse ja lõpetamatuse võlust – viidates defekti ära kasutamisele disainis. See propageerib aeglast elustiili ja  loodusega kooskõlas elamist.

Looja annab eseme disainimisel kontrolli käest. Kasutaja on kaasatud disaineri rolli moodulite paigutamisel. Neid saab sättida vastavalt laua suurusele, kujule ning iseenda loomingulisusele. Tekkivad plekid saavad lauatekstiilide mustri osaks, mille käigus disainiprotsess jätkub toote kasutamisel ja kulumisel.